Facebook Gogole+

Ścieżka powrotu

Spośród wydarzeń ostatnich tygodni nie sposób odnotować naszej obecności na kilku ważnych imprezach branżowych. Byliśmy na targach Enex. Spotkania w Kielcach, a było ich sporo, okazały się owocne i  inspirujące do dalszego działania. Fototowoltaika była obecna na targach głownie poprzez firmy instalacyjne. Widać było duże zainteresowania potencjalnych prosumentów.

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyły się XXI Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego – ŚWIATŁO 2013 na których można było zobaczyć wprost niezliczone możliwości nowoczesnego wykorzystania światła, także produkowanego w modułów PV. Dominowały rozwiązania LED prezentowane przez azjatyckich producentów. Na targach obecny był również Pan ambasador Chin w Polsce, który uczestniczył w Konferencji Współpraca Polsko- Chińska w zakresie oświetlenia - perspektywy, możliwości, uwarunkowania.

W dniach 14-15 marca odbyła się konferencja PV Power Plants-EU 2013. Wydarzenie miało charakter spotkania ekspertów branży fotowoltaicznej, podczas którego na dwóch równolegle odbywających się forach wypowiadali się specjaliści związani z rynkiem fotowoltaicznym. Konferencja była prowadzona w języku angielskim, a większość panelistów pochodziła z krajów w których fotowoltaika jest mocno rozwinięta.  Gosie chętnie dzielili się swoim międzynarodowym doświadczeniem. Podczas oficjalnych spotkań, a także w kuluarach można było porozmawiać o perspektywach i wyzwaniach jakie stają przed Polską w perspektywie najbliższych miesięcy i lat.