Facebook Gogole+

Ścieżka powrotu

Chińskie moduły PV staną przed koniecznością rejestracji?

Jest prawdopodobne, że chińskie moduły fotowoltaiczne przywożone do Europy będą musiał być rejestrowane. Kilka serwisów informacyjnych, w tym Reuters, donoszą, że Komisja Europejska przeprowadziła konsultacje z państwami członkowskimi UE w sprawie planów monitorowania poziomu chińskiego importu modułów fotowoltaicznych do Europy już od marca tego roku. Celem jest powstrzymanie importerów przed spekulacjami i uniknięciem planowanych zmian w prawie.

Mówiąc wprost to krok do wprowadzenia ceł antydumpingowych lub innych rozwiązań mających na celu poprawę konkurencyjności europejskich producentów.

Taka informacja wywołała niemałe zamieszanie na ryku. Z jednej strony mogliśmy zaobserwować w ostatnich tygodniach tendencję spadkową cen paneli. Z drugiej strony mamy do czynienia z ograniczoną podażą spowodowana zmianą polityki handlowej wielu chińskich producentów. Do tego nałożyła się przerwa związana z obchodami Chińskiego Nowego Roku. W efekcie trudno jest kupić od ręki duże ilości jednego producenta o ustalonej mocy i jakości, w korzystnej cenie. Wielu inwestorów gorączkowo poszukuje możliwości tańszego zakupu obawiając się wzrostu cen.

W celu uzyskania informacji o bieżącej ofercie naszej firmy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Jesteśmy na Facebooku.